DWSZdr
AKTUALNOŚCI
Wtorek, 26 stycznia 2021 r.
POŻEGNANIE Z MUNDUREM
05.03.2018
Pożegnanie z mundurem oficera odchodzącego do rezerwy

W dniu 01.03.2018 r. w Sali Tradycji Dowództwa Garnizonu Warszawa odbyło się uroczyste pożegnanie żołnierza Departamentu odchodzącego na emeryturę - Pana ppłk Edwarda POLAKA.

     Pan ppłk Edward POLAK zakończył zawodową służbę wojskową z imponującą wysługą - 39 lat, 5 miesięcy i 8 dni. Rozpoczął zawodową służbę jako podchorąży Wyższej Szkoły Oficerskiej - Szkoły Lotniczej w Dęblinie. Kolejne lata służył w 61 Lotniczym Pułku Szkolno - Bojowym w Białej Podlaskiej i w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Białej Podlaskiej. Od roku 2009 związany był z Wojskową Służbą Zdrowia pełniąc służbę w Inspektoracie Wojskowej Służby Zdrowia, a ostatnie 3 lata w Departamencie Wojskowej Służby Zdrowia. Pożegnanie ze służbą jest w życiu żołnierza doniosłą i szczególną chwilą, która kończy bardzo ważny etap życia i rozpoczyna kolejny.

       W tym wyjątkowym dniu składamy Panu Pułkownikowi najszczersze wyrazy podziękowania i uznania za wieloletnią służbę, oddanie ojczyźnie i przyjaźń. Życzymy Panu, Panie Edwardzie dobrego zdrowia, pogody ducha, sukcesów w życiu osobistym i samych radosnych chwil.